Loučná pod Klínovcem

loucna

Loučná pod Klínovcem

Jak je ta známá písnička? Wiesenthal je to německy, Loučná pod Klínovcem česky. V údolí mezi Klínovcem a Fichtelbergem se vše jmenuje podle zdejších luk a sněhobílého sněhu. Zdejší vyfoukané náhorní planiny tisíc metrů nad mořem představují ideální terén pro lyžování nebo turistiku. Jak se ale v těchto drsných horských údolích žilo? A jak se měnila průchodnost zdejší hranice? Kde se nachází nejkrásnější zaniklá obec Krušnohoří? Nejen to vám barvitě odvypráví nebožtíci ze zdejšího hřbitova…

V Loučné pod Klínovcem se nacházejí následující vizualizace:

360 video/animace

Oblast Sudet byla v období před Druhou světovou válkou jako před výbuchem, což se projevovalo ve všech oblastech česko-německého soužití. I v Loučné pod Klínovcem bylo nutné řešit velké nepokoje. 

360 video/animace

Malíř a ilustrátor lidového života a rodných Krušných hor se vám představí v této kombinované vizualizaci. Jak do jeho života zasáhl chebský patriot Josef Hoffmann? Podařilo se mu dobře zachytit tvář císaře Františka Josefa II? Co mu zachránilo život? A co na to Jan Tleskač?  

360 video/animace

Víte jak se vyrábělo vápno? A k čemu se používalo? Vápenka u Kovářské se znovu otevřela, aby vám ukázala toto tajemství.

Königsmühle 1 Hraná AR/ rozšířená realita

Nad obcí Háj stojí již přes sto let černý kříž. A právě tady začíná vyprávění paní Ernst o Králově mlýně, kde se narodila. Seznamte se s její maminkou a dědečkem.  Pokračovaní jejich příběhu a poválečné dění v malebném údolí můžete shlédnout u rodného domu paní Ernst a na kraji lesa za královským posedem. Vizualice je rozdělena na tři lokace.

360 video / animace

Ze hřbitova nad Loučnou pod Klínovcem se naskýtá krásný výhled do údolí Polavy. I proto tu tak často vysedávají nebožticí a vypráví historky z Loučné a okolí. Doporučujeme se do nich zaposlouchat….