49156778291_c9763f2516_4k

Filmaři & Specialisté

Každá vizualizace je společným dílem mnoha osob a vyžaduje zkušenosti z filmové branže, proto náš tým tvoří režisér, kameraman, střihač, zvukař, scénáristé, odborníci na 2D a 3D animace a technologie a další. Na pomoc jsme přizvali také historiky a další odborné konzultanty. A všechny spojuje láska ke Krušným Horám, jejich krajině a historii.

Petr Mikšíček – fotograf, dokumentarista, filmař, pedagog a spisovatel. Autor několika knih a publikací o historii Krušných hor, který propadl kouzlu zdejší krajiny.

Philipp Nosák – Režisér. Philipp se stará, aby při natáčení vše fungovalo, jak má. Řídí herce i neherce tak, aby byl výsledek co nejlepší.

Martin Strnad – Jeho prací je nejenom mačkat tlačítko na kameře. V rámci videosfér je velká alchymie také umístit a nastavit kameru tak, aby se do záběru vešlo vše podstatné. Následně je prací na dlouhé hodiny vložit natočené postavy a rekvizity do namalovaného pozadí, rozpohybovat je, přidat k nim zvířata, stíny a různé efekty.

Michal „Duffy“ Stolička – Zvukař. Zkoušeli jste si někdy pustit film beze zvuku? Zážitek je poloviční. Jeho práce je nejenom postarat se, aby mluvili všichni herci tak, jak mají, ale stará se i o ruchy v okolí, dabing a hudbu.

Petr Jakubes – Administrátor, stojící za všemi transakcemi v projektu. I ty nejmenší účtenky mu musí projít pod rukama. Je to nevděčná mravenčí práce a o to jsme raději, že ho máme.

Marieta Poliaková, Eliška Lešáková – Produkční týmu se stará zejména o to, aby vůbec došlo k natáčení. Shání herce, komparzisty, jídlo a spoustu těch drobných věcí, co ve výsledku nejsou vidět, ale naše práce by bez nich nebyla možná. 

 

Aleš „Harry“ Herink – 3D Modelář a animátor je za veškerou magií, kterou vidíte u rozšířené reality. Historické postavy i mnohá prostředí jsou jeho práce.

Martin Strnad – Vložit postavy do obrazu, rozpohybovat je, přidat zvířata a různé efekty – to vše je práce na dlouhé hodiny. U nás ji nikdo nezvládá tak dobře. 

Petra Kovačíková, Marieta Poliaková – I dabing do cizího jazyka musí mít někoho, kdo bude celou práci řídit. Někdy je dost náročné upravit text tak, aby herci „sedl do pusy“. Prací režiséra dabingu je zajistit, aby mluvila postava všemi jazyky tak, že nepoznáte, který je ten původní.

Silke Klein – Za českoněmeckými překlady stojí naše blesková překladatelka. Mnohdy náročné texty jsou nejen přizpůsobeny době, ve které se vizualizace odehrává, ale také dělané na míru pro následný dabing.

Jiří Kothera – Protože děláme historická videa, potřebujeme někoho, kdo hercům vymění džíny za něco vhodnějšího. Jiří řeší nejen to, jak budou oděvy a rekvizity vypadat, ale také je zajišťuje – shání a vyrábí.

49057991227_0597b4cfcc_k

Herci & Komparzisté

Pro to, aby vizualizace byly věrohodné nejenom po stránce historické, ale i umělecké jsme oslovili řadu herců. Jsou mezi nimi známé tváře z divadelních souborů velkých měst, regionálních ochotnických sdružení i historických spolků. Nepostradatelnou součástí týmu jsou také šikovní komparzisté, jejichž první filmové krůčky začaly právě v tomto projektu…

Je nám ctí spolupracovat se Západočeským divadlem Cheb, s Mosteckým divadlem, divadlem Klas z Klášterce nad Ohří, nebo s německými herci z divadla Annaberg-Buchholz. Mezi jejich představitele patří napřiklad:

Vuk Čelebič ze Západočeského divadla v Chebu, kde jej diváci mohli vidět například v inscenacích Othello, Adéla ještě nevečeřela, Cyrano z Bergeracu a další . Je také znám ze seriálu Ulice, objevil se i v seriálech Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů nebo Vyprávěj. (zdroj Západočeské Divadlo Cheb)

 

Pavel Marek – Narozen roku 1955. Pochází ze Svitav, vystudoval herectví na brněnské Konzervatoři. V Západočeském divadle Chebu působí od roku 1981. U nás hrál, ale také díky svému skvělému hlasu daboval některé z postav.

Obsah accordion

Petr Batěk – Herec & Hudebník, stálý člen pražského Divadla Na Fidlovačce, vystupující také jako host na chebské scéně. (zdroj Petrbatek.cz)

Obsah accordion

Alexandra Ptáčková – spoluzakladatelka divadelního souboru Taking Off company, působila také v Karlovarském městském divadle. Pracuje i jako redaktorka a moderátorka, příležitostně se věnuje se dabingu. (foto Rockzone.cz)

Miroslav Nyklíček – Herec a režisér Divadelní společnosti KLAS Klášterec nad Ohří. Herec Divadla Zdrhovadlo Klášterec nad Ohří.

Velký dík patří také následujícím hercům a komparzistům:

Anna Koberová
David Beneš
Jan Mašata
Jan Šikola
Jan Valta
Jana Podlipná
Jaroslav Kulhavý
Jindřich Skopec
Jiří Duchek
Kamil Ouvuin
Karel Beseda
Karolína Jägerová
Klárka Neubertová
Maja Konstantinovič
Martin Šlechta
Michal Švarc
Miloslav Vlasák
Miroslav Nyklíček
Pavel Marek
Pavel Zikmund
Philip Schenker
Roman Vejdovec
Štefan Drozd
Štěpán Malast
Štěpánka Fišerová
Tadeáš Horehleď
Tomáš Mutinský
Václav Stránský
Václav Štauber
Vladan Reňák
Zdeněk Wohšltát

A na německé straně:

Anett Preissler
Filip Schenker
Gerhard Schlott
Jan Münch
Marta Schreiter
Thomas Kirschner

 

 

Nemenší díky patří také našim šikovným komparzistům:

Markéta Kurešová

Jakub Kureš

Josef Kureš

Miloš Nový

Jakub Kostur

Miroslav Handšuh

Vlastimil Helebrandt

Zuzana Fišerová

Jan Demlík

Marek Polák

blatna

Dobrovolníci & Dodavatelé

Nesmíme zapomenout také na ty, kteří nám pomáhají se spoustou dalších činností a bez nichž ty to také nešlo. Zapůjčí nám bezplatně dobové rekvizity, opraví porouchanou zásuvku, nebo navaří polévku jako od maminky. Patří mezi ně mimo jiné například :

Horský statek Abertamy – O to, aby nikdo ze štábu neměl hlad jako herec a herci nebyli hladoví, jako krušnohorští vlci se stará bistro Horského statku Abertamy. A vaří skvěle ! Z čerstvých, regionálních surovin. vice na www.farmazvirat.cz

Prapor SOS Falknov nad Ohří – parta nadšenců do vojenské historie, která si zahrála v jedné z vizualizací a vytvořila uniformovaný komparz Československých ozbrojených sborů 30. let. www.sosfalknov.cz

Ekocentrum Ostrov – Městskému domu dětí a mláděže vděčíme za zapůjčení živých exotických ptáků, kteří byli potřební pro scénu s ptáčníkem.

Úžasní farmáři, kteří nás nechali natáčet v kravíně i areálu statku nejenom hospodářská zvířata. Dozvěděli jsme se lecos i o tvrdé práci v Krušných horách. Někteří jejich čtyřnozí svěřenci stáli před kamerou jako opravdové modelky.