ostrov

Ostrov

Leží na úpatí Krušných hor mezi lázeňskými městy Karlovy Vary a Jáchymovem. Při jeho návštěvě byste neměli minout zámecký park, kdysi známý jako osmý div světa a nádherné historické jádro ve staré části města s citlivě zrekonstruovanými památkami. Právě v této části města se nacházejí vizualizace Znovuoživeného Krušnohoří: Štěpán Šlik, Neptun – Pohledová zeď, Palác princů, Zámecká zahrada, Posvátný okrsek, Leopold II. Toskánský.

 

Ostrov (německy Schlackenwerth) je město v podhůří Krušných hor, vzniklé díky kolonizaci pohraničních hor spojené s důlní činností. Od sklonku 13. století bylo královským městem, kterým zůstalo až do roku 1434, kdy bylo zastaveno říšskému kancléři Kašparu Šlikovi. Město věnuje nadstandardní péči památkám vzniklým v době působení rodu Šliků, vévodů sasko-lauenburských, markrabat bádenských a velkovévodů toskánských. Díky šlechtickému rodu Šliků je Ostrov historicky spojen s Jáchymovem – kometou na nebi těžby stříbra a uranu. Synonymem města Ostrova je slavná zámecká zahrada, která byla dříve označována jako osmý div světa. A právě o zahradách, zámku, o kostelech, kaplích a jejich tvůrcích vypráví šest vizualizací města Ostrova.

V Ostrově se nacházejí následující vizualizace:

AR - rozšířená realita

Štěpán Šlik z Holíče a Pasounu převzal roku 1516 jako nejstarší syn po smrti svého otce správu nad ostrovským panstvím. Právě on byl u zrodu obrovského bohatství a moci pramenící z těžby rudy stříbra v Krušných horách i ražby Jáchymovských tolarů. O svém pozoruhodném životě vypráví v následující vizualizaci.

AR - ROZŠÍŘENÁ REALITA

Dnes takřka zapomenuté místo, ale dříve zde stála grota se sochou Neptuna a kaskádami, fontánami a barokními sochami. Díky rozšířené realitě si celé barokní dílo můžete projít i dnes.

360° VIZUALIZACE

Na konci 17. století byla dokončena stavba bádenského zámku – Paláce princů. Podívejte se například, jak si markrabě bádenský Ludvík Vilém a markraběnka Františka Sibylla Augusta zařizovali na svou dobu moderní a luxusní lázeň. Uvidíte také, s čím vším se museli tehdejší stavitelé potýkat…

360° VIZUALIZACE

Chcete vidět, jak vypadaly zámecké zahrady v 17. století, tedy v době své největší krásy? A jak se měnily a postupně rostly různé budovy? Podívejte se přímo doprostřed dění. Zaposlouchejte se do vzpomínek Bohuslava Balbína, jezuitského učence a cestovatele a zároveň i českého vlastence.

2D animace/video

Na západním okraji Ostrova v místě bývalého dolu na znělec (svor) vzniklo jedinečné duchovní místo plné architektonických skvostů, vzdělanosti i pozoruhodné historie. Díky výpravné animaci si prohlédnete, jak jednotlivé stavby v průběhu staletí vznikaly…

360° VIZUALIZACE

Radnice města Ostrova musí vyřešit problém s financemi po požáru města. A jak si poradí se vzácnou Piaristickou knihovnou?  Majitel panství a oblíbený starosta v jedné osobě se snaží vyřešit nejen přijmutí vzácného daru, ale zároveň hledá způsob, jak se o knihovnu postarat.