Annaberg

annaberg

Annaberg - BUCHHOLZ

Annaberg-Buchholz je historické hornické město v Krušných horách. Původně dvě města, Annaberg a Buchholz, vznikla na počátku 16. století jako hornické sídliště kolem mocných dolů na stříbro. Již v polovině 16. století byl Annaberg druhým největším městem v Sasku. Dominantou města a celé okolní krajiny je kostel Sv. Anny. Nad městem ční výrazný vrchol Pöhlberg (832 m). V roce 2010 zde žilo téměř 22 000 obyvatel. Od roku 2008 je město správním centrem zemského okresu Krušné hory (Erzgebirgskreis).

Aplikace pro Android

V Annabergu se nacházejí následující vizualizace:

AR/VIDEO

Víte, od kdy se  v Krušných Horách paličkuje ? Před pěti staletími s tímto novým řemeslem přišla do krušnohoří   annabergská rodačka Barbara Uthmann. Díky ní získalo mnoho zdejších obyvatel po útlumu hornictví nový zdroj obživy.

360

Příběh významného matematika, jehož působení je spjato s Annabergem. Díky němu se naučili lidé počítat a vědět kolik mají zaplatit například za chléb ve spleti tehdejších měn.  Adam Ries je také autorem pomůcky pro přepočet jednotek s tajemně znějícím názvem Abacus. V Německu je velmi rozšířené rčení : ” Mach nach Adam Ries ” , používané při zadání početních úkolů.

360

V roce 2020 slaví slavná annabergská pouť 500 let od svého založení. Původní vítání poutníků ze svaté země a z Říma u kostela Trinitas v centru města se v průběhu staletí proměnilo na lidovou slavnost, kterou navštíví ročně až statisíce lidí. I proto bohužel, bylo slavné červnové výročí v roce 2020 z důvodu pandemie Koronaviru zrušeno. Na vizualizaci si můžete prohlédnout atrakce z konce 19. století.